Uzun yıllardır siteyi kullanan biri olarak son yıllarda herkes siteyi bıraka bıraka editör onayı tek kişiye kadar düştü. Oda Vatansever10 arkadaşımız bu kardeşimiz siteye girmediği zaman tüm katkılar onaysız kalıyor ancak o onaylıyor. Anladık bu site için hiçbirşey yapılmayacak yeni alan ekipte bu şekilde hareket ediyor yenileme vs. olmayacak. Bari sitenin editörleri hakedenlere yeni editörlükler verinde bizde katkılar onaylanması için haftalarca, günlerce tek kişiyi beklemeyelim.
Göztepe (Özcan Gazan)

4 ay, 2 hafta önce yazdı.

AlınYazısı avatar AlınYazısı 21 Şubat 2021 15:53:07

Çok üzgünüm malesef. Bu siteye çocuk yaşta üye olmuştum.
Şimdi yaş yolun yarısı etti. O dönemleri mumla arıyorum.
Çok güzel bir ortamdı. Tatlı kavgalar olurdu bu sitede üyeler arasında. Herkes sinema bilgisini ortaya serer, doğruluğu için birbiriyle yarışır. Emek verir paylaşım için can atardı.
Lakin bu gibi öncü bir siteden herkesin tek tek el çekmesi bir çok üyenin gitmesine neden oldu. İmdb ye bakınca ordaki sistemi kıskanıyorum. Bu sitede bir Türk Sineması'nın imdbe si olabilirdi. Binlerce filmimiz var tanınmayan oyuncular ve perde arkasında ki görünmeyen o emektar kahramanlar. Bunları yeni nesilin bilmesi gerek. Çok güzel güncellemeler yapılabilirdi. Zaten sitenin el değişmesi iplerin koptuğu nokta oldu. Eski sinematürk diye bir köşeye atılıp yılların vermiş olduğu emeğe karşı büyük bir saygısızlık yapıldı kaanatimce.
Beni çok üzen bir diğer bir husus ise, bu siteden ilk tanıştığım can dostum Orhan Akkoyun'un yani sitedeki üye adıyla bebekyuzlu2121 'in aylar önce genç yaşta vefatıydı. Bu siteye artık her girişimde o aklıma geliyor. Editörün tek kişiye düşmesi artık hiçbirşeyin eskisi gibi olmadığı anlamına geliyor. Ne denilebilir ki, Geçmiş dönem ve verdiğimiz emekler hep güzel bir hatıra olarak kalıcak, eğer bu bölüm günün birindekomple silinmezse tabi.

vatansever10 avatar vatansever10 16 Şubat 2021 00:16:19

İşlerimin yoğunluğundan dolayı siteye uzun süre giremedim.Geçenlerde ilkdefa girdigimde nisan 2020 den kalan katkilari onaylamaya başlayarak aylardir duran katkilari onayladim..
Bilindiği üzere site el degistirdi..Yeni sahipleride eski sinematurke ze rre onem vermiyor..Aylardir duran katkilardan bu anlasiliyor.Sitede sadece haber girişi yapilmis başka hicbirsey yapilmamis..
Bende bundan sonra siteye girmeyi pek düşunmüyorum.Site sahipleri siteyi umursamazken benim birşeyleri dert etmem abest olur..

furkanbabo avatar furkanbabo 15 Şubat 2021 18:17:28

Evet izlediğimiz dizil filmlere katkıda bulunmak yeni kişiler eklemek istediğimiz de uzun süre onayda bekletiliyoruz bu sıkıntıların çözümü için ne yapılması gerekiyorsa bir an evvel yapılmasını rica ederiz.

Busra_ avatar Busra_ 14 Şubat 2021 18:33:34

Editör olmak için kime başvuruyoruz? Gönüllü olarak editör olabilirim.

erakman avatar erakman 12 Şubat 2021 13:51:44

Kesınlıkle sizinle ayni fikirdeyim.Sitenin yorum vb. guncelleme hizi yetersiz.Zaten bir kac kisi kaldik.Bari bu gorevi hakeden arkadaslara paylastirin da site ici hareketlilik olsun.Benimde 15 seneyi askin emegim heba olmasin.

Yandex.Metrica