Memet Ali Alabora

Namı Memoli
Doğum Tarihi 25 Kasım 1977
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Yıldız Teknik Üniversitesi

Biyografisi

İlk tiyatro deneyimi "Çöpçatan" sonra "Damdaki Kemancı" lisede "Batı Yakasının Hikayesi", "Shakespare", "Orhan Veli" mezun olduktan sonra "Acaba Hangisi". Liseyi bitirince 3 yıl A Takımında çalıştı. A nnesi Betül Arım, babası Mustafa Alabora'dır.

Oyuncu (31)

Son Yorumlar (35)

SarpBayhan avatar SarpBayhan 06 Haziran 2018 01:49:22

Memet Ali Alabora namı diğer Memoli aslında Yılan Hikayesi dizisiyle iyi bir çıkış yakalamıştı. Bu çıkışının maalesef birde inişi oldu ki bu inişten çok sert bir düşüştü. Bunda hiç şüphesiz politik duruşunun da etkisi olduğunu düşünüyorum. Bu siyasi olaylara pek bulaşmasaydı ve kendisine gelen projelerde daha seçici olsaydı bugün belkide çok daha büyük bir aktör olabilirdi. Kendisi tanınmış oyuncular Mustafa Alabora ve Betül Arım'ın oğlu olmasına Yılan Hikayesi gibi yayınlandığı dönemin en ses getiren işlerinden birinde oynamasına karşın istenen yükselişi gösteremedi. Kendisine sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 20 Ekim 2015 17:42:10

6

Yetenekli,karizmatik ve yakışıklı bir oyuncu olmasına rağmen onu son dönemde dizi ve filimlerde fazla göremedik daha iyi yerlerde olmayı hak ediyordu siyasi olaylarda yer alarak kendini zor duruma düşürdü sanatçıların tarafsız olması lazım yoksa hep böyle zor duruma düşerler şu an ingilterede yaşıyormuş gerçekten böyle yakışıklı karizmatik ve yetenekli bir oyuncunun bu duruma düşmesi çok üzücü.

Rıza_Nur avatar Rıza_Nur 03 Haziran 2015 19:17:11

5

Pek çok yapımda iyi değildi.

Yandex.Metrica