İbrahim Tatlıses

Gerçek Adı İbrahim Tatlı
Namı İbo, İmparator
Doğum Tarihi 1 Ocak 1952
Doğum Yeri Şanlıurfa

Biyografisi

Türk şarkıcı, besteci, yapımcı, oyuncu, televizyon programcısı, iş adamı. İbrahim Tatlıses, müzik kariyerinin dışında, gıda, inşaat ve arama kurtarma sektörlerine de çeşitli yatırımlar yapmıştır. Örne ğin, bunlardan, "Tatlıses Çiğköfte" hala devam etmektedir. Ayağında Kundura türküsü ile ünlenen Tatlıses, günümüze kadar otuzdan fazla albüm çıkardı, birçok filmde oyuncu ve yönetmen olarak görev aldı ve 19 yıl süren İbo Show'da sunuculuk yapmıştır. Tatlıses, Türkiye'nin yanı sıra Yunanistan ile Orta Doğu'da da tanınmaktadır.

Müzik, televizyon ve sinemanın yanında İbrahim Tatlıses'in gıda, turizm, inşaat, iletişim (TV kanalı, radyo istasyonu), ulaşım gibi birçok alanda yatırımı bulunmaktadır. 14 Mart 2011 tarihinde program çıkışı uğradığı silahlı saldırıdan ağır yaralı olarak kurtuldu.

Yönetmen (25)

Senaryo (7)

Yapımcı (4)

Oyuncu (47)

Müzik (2)

Son Yorumlar (56)

Sinemakralı1 avatar Sinemakralı1 21 Mart 2020 10:16:05

6

Türküleriyle,şarkılarıyla filmleri ve dizileri ile ibo show ile renkli bir kişilikti biraz yılmaz güney etkisindeydi sinemada bunu yapmaya çalıştı unuttuğu şey taklitler aslını yaşatır ama yinede renkli bir sanatçı olarak yeniden döner umarım.

yeşilçam1987 27 Mart 2018 03:45:48

Hulya avşarla olan filmleri harika.cok yakışıyorlar gerçekten.sesi için zaten bisey söylenemez harika ama sanki yönetmenlik işini pek iyi yapamamış.hem oynayıp hem yönetince biseyler eksik kaliyo bana göre.

bltszlk avatar bltszlk 16 Mayıs 2016 17:26:43

10

İbrahim Tatlıses çok güzel şarkıları var.Yılarca tv kanallarında İbo Show programı reyting rekorları kırmıştır.Mavi Mavi fliminde Kerim karakterini oynuyor.Başarılı bir sanatçı

Yandex.Metrica