Keanu Reeves

Gerçek Adı Keanu Charles Reeves
Namı Keanu Reeves
Doğum Tarihi 2 Eylül 1964
Doğum Yeri Beyrut, Lübnan
Eğitim Durumu Müzisyen

Biyografisi

1964 Lübnan doğumlu Kanada’lı ünlü oyuncu ve müzisyen Keanu Reeves oyunculuk kariyerinin yanında kendi grubu The Dogstar’da bas gitar çalmaktadır. Anne ve babası boşandıktan sonra annesi kız kardeşiy le Keanu’yu alarak New York’a taşınmıştır. Dört lise değiştiren ve hiç birinden mezun olamayan Keanu 15 yaşında Wolfboy adlı oyunla Toronto’da oyunculuk kariyerine başladı. Hokey takımına giren ve The Wall takma adını alan ünlü oyuncu sakatlanıp sporu bırakmak zorunda kalır.

1993’te en iyi arkadaşı River Phoenix’i kaybeder. Kız kardeşinin üzücü bir şekilde lösemi hastası olması , erkek kardeşinin ise devamlı girip çıktığı hapis maceraları yüzünden kendi hayatını bir türlü yaşayamaz. Reeves birkaç sene sonra Jennifer Syme ile tanışır , 1999’da sevgilisi düşük yapar. Birkaç yıl sonra, Reeves’in “absürt” olarak tanımladığı trajik olay hayatının son çivisini de çakar; Jennifer Syme, katıldığı bir parti çıkışında trafik kazası geçirerek hayatını kaybeder.

Al Pacino, Laurence Fishburne, Hugo Weaving, Charlieze Theron gibi sinema tarihinde yer etmiş bir çok ünlü oyuncuyla birlikte rol alan Reeves’in filmlerinden bazıları ; Şeytanın Avukatını, John Wick, 47 Ronin, Constantine, Speed ve Kasımda Aşk Başka'dır. En çok ses getiren filmi The Matrix’tir. Matrix filminden kazandığı 75 milyon doları set ekibine bağışlamıştır. Keanu Reeves’in Hollywood Bulvarı’nda yıldızı bulunmaktadır.

Yapımcı (3)

Oyuncu (75)

Son Yorumlar (15)

Fahri07 avatar Fahri07 10 Şubat 2021 14:44:15

9

Oyunculuğunu beğendiğim bi aktör.Matrix 1-2-3,Hız tuzağı,Şeytanın avukatı filmlerini beğenerek izlerim.oyunculuğuna puanım:10/9

Sinemakralı1 avatar Sinemakralı1 23 Mart 2020 09:03:22

6

Aksiyon ve macera filmlerine yakışan yakışıklı,karizmatik bir oyuncu oyunculuğu da idare eder.

performer avatar performer 04 Mart 2018 22:29:36

şimdi burada lübnan beyrutlu olduğunu öğrenince sevgi duymaya başladım.

Yandex.Metrica