Nefes Nefese

8,16

( 29 kişi yorum yaptı )

Nefes Nefese

TV Dizisi

2005

Bir grup lise öğrencisinin baskı, baştan çıkarma, mutluluk ve hayal kırıklıklarından kurulu olan yaşadığımız bu dünyada kendilerini bulma mücadelelerini konu almaktadır. Bu gençler herkes gibi aşk, arkadaşlık, başarı ve mutluluk aramaktadırlar. Onların hikayeleri günümüz İstanbul'unun yaşamından küçük bir kesittir.

Künye

Yönetmen Birkan Uz
Senaryo ,
Görüntü Yönetmeni Selçuk Ekmekçiler
Tür Dram, Duygusal, Gençlik
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Engin Öztürk (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Nazan Atar (Sanat Yönetmeni)
Kamera Ekibi Halil Uzun (Kameraman)
Post-Prodüksiyon Tolga Girici (Renk Düzenleme)
Faruk Gökkaya (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Selçuk Güngörmezler (Işık Asistanı)
Sanat Ekibi Gerçek Bitmez (Sanat Asistanı)
Oyuncu Seçimi Başar Dengiz (Cast Sorumlusu)
Seslendirme Faruk Üstün (Seslendirme Asistanı)

Firmalar

Med Yapım (Yapım)
ATV (Yayıncı)

Son Yorumlar (29)

Busra7 avatar Busra7 06 Mayıs 2019 11:01:43

Ve dizi sadece 9 bölüm sürmüş. İnternetten eski reyting paylaşımlarına baktığımda gördüm ki reytingleri çok ta düşük değil. Hele hele gecenin köründe yayınlanan bir diziye göre gayette iyi oranlar almış. Yani birazcık kanal diziyi bitirmek istemiş gi bi geldi bana. Belki de senaristler bu cinsellik içeren diziyi Türk toplumuna düzgün bir biçimde uyarlamakta zorluk çektikleri için onlar 9.bölümde bitirmek istemişte olabilirler. Orjinal dizinin bölümleri youtube'da var. Bienvenida Realidad (2004) yazınca çıkıyor. Bizim dizinin bölümleri de yüklüydü ama silinmiş. Eğer silinmeseydi iki diziyi karşılaştırıp aradaki farkı görmenizi isterdim.

Busra7 avatar Busra7 06 Mayıs 2019 10:56:49

Ispanyol yapımı "Bienvenida Realidad" (2004) adlı gençlik dizisinin Türk versiyonuymuş bu dizi. 1 yıl sonra uyarlanmış Türk televizyonlarına. Internete Bienvenida Realidad yazınca 2014 yılında yayınlanan dizinin Şili versiyonu çıkıyor. Yani bizden so nra Şilidede uyarlanmış.
Dizinin orjinaline baktığımızda cinsellik,erotik sahneler,uyuşuturucu bağımlılığı,alkol gibi bir çok kötü örnek teşkil eden sahneler barındırmakta. Ama bizim dizide doğal olarak böyle sahneler yok. Sadece Kaya sigara içiyordu bir de bir kaç sahnede alkol aldığını gördük ama öyle çok göze batan bir sahnesi yoktu yani.Bir de orjinal versiyonda Hakan Ural'ın canlandırdığı Ilhan hoca dizideki hocalardan biriyle birlikte olmuştu Nazlı hocamıydı hatırlamıyorum. Yine Türk versiyonunda böyle bir durum olmadı. Düşünsenize her şeyiyle idealist öğrencilerine iyi bir rol model olan bir öğretmenin evli barklı başka bir kadın öğretmenle birlikte olduğunu. Kesinlikle toplum ahlakına uymazdı. Hadi diğer diziler neyse de bu dizi sonuçta bir gençlik dizisiydi. Yine de şunu belirtmek isterim ki orjinal diziden kat kat daha güzel bir dizi. Çünkü orjinalinde öğrenciler sürekli deyim yerindeyse eğer birbirleriyle yiyişiyorlardı.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 11 Mayıs 2015 10:03:01

5

Nefes nefese atv kanalında 2005 yılında yayınlanmış 9 bölüm sürmüş.

secotaselyan avatar secotaselyan 01 Mart 2012 22:59:03

9

lise yıllarında ki gençler için çekici bir diziydi.kendim de o dönemde lise öğrencisi olduğum için ilgiyle takip etmiştim fakat kısa bir süre sonra yayından kaldırılmıştı.

candy86 avatar candy86 03 Ocak 2010 21:11:01

türkiyedeki en iyi okul dizisiydi çok iyi bir uyarlamaydı diğer okul dizilerinden farklıydı heyecanlı ve sürükleyici öyküsü vardı ceren moray yağmur atcan sinem kobal çok iyiydi.

Konyali_ERSIN avatar Konyali_ERSIN 14 Ekim 2009 01:38:10

Tam izliyorduk ve evet Atv'nin alistigi seylerden, dizi kaldirmak. Ya iste, ama genede izliyorduk ve iyiydi bence, hele Sinem Kobal ve Ekin Türkmen bu dizi de cok cok basariliydilar.

Yandex.Metrica