Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

8,83

( 3 kişi yorum yaptı )

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

(Türk Herkül)

Sinema Filmi

2019

Künye

Yönetmen Özer Feyzioğlu
Senaryo
Yapımcı Mustafa Uslu (I)
Müzik Fahir Atakoğlu
Görüntü Yönetmeni Martin Szecsanov
Vizyona Giriş Tarihi 22 Kasım 2019
Süre 141 dk
Tür Biyografi, Dram, Spor
Ülke Türkiye
Etiketler Halter Daha Fazlası

Ekip

Kostüm Tasarım Esra Bayram (Kostüm Tasarım)
Esra Bayram (Kostüm Tasarım)
Yapım Ekibi Eray Çörçöp (Yapım Asistanı)
Yönetmen Ekibi Mert Konuk (Yönetmen Yardımcısı)
Ahmet Burçin Kılıç (1. Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Kadir Saklı (2. Kamera Asistanı)
Sertaç Özkan (Kameraman)
Akın Çakmak (Focus Puller)

Firmalar

Mars Entertainment Group (Dağıtım)
Hasılat 27.326.595,0 TL
Toplam İzleyici 1.575.056
Vizyonda Kaldığı Hafta 4 Hafta

Son Yorumlar (3)

Göztepe avatar Göztepe 22 Aralık 2019 22:56:38

10

Çok güzel bir filmdi Naim Süleymanoğlu ne büyük acılar yaşamış ismi değiştirilmiş. Bulgaristan'daki 2 milyon Türk, Bulgar zulmüne maruz kalmış Naim'in Avustralya'dan Türkiye'ye iltica etmek için kaçış süreci muhteşemdi. Gerçekten iyi bir biyografi fi lmiydi filmin sonundaki Süleymanoğlu'nun gerçek hayat hikayesi görüntü ve röportajlar 80'lerin Ankara ve Seul montajları filme uyarlanmış yakışmış. Son olarak filmin yönetmeni Özer Feyzioğlu sanırım ilk filmi harika bir başlangıç yapmış devamını getirir inşallah.Sinemada benim gibi birçok insanı duygulandıran bir yapım ayrıca yaşlısı genciyle.

erakman avatar erakman 18 Aralık 2019 19:26:35

7

Son zamanlarda biyografi filmlerini iyi yapar olduk. Naim gibi bi kahramanın hayatında ki zorlukları ve başarı odaklı calışması ile beraber ülkesine olan bağlılığı da gözler önüne seriliyor. Hal böyle olunca seyir zevki yüksek bi film ortaya çıkması bekleniyor. Başrol oyuncusu naimi adeta ezberlemiş ve kendisine olan benzerliğiyle de şaşırtıyor. Tek eleştirim bu denli duygu dolu bi filmde duygusallığın yeteri kadar seyirciye iletilmediği yönünde.

İzlemeden önce daha iyi bi film beklemiştim ama bu haliyle de gayet izlenebilir.

lisanen avatar lisanen 28 Kasım 2019 10:49:16

6

Naim Süleymanoğlu = İdolüm. Film =Fiyasko. Seul Olimpiyatlarında aldığı 3 altın madalyayı canlı seyretmiş ve o anı hiç unutamamış biri olarak film beklentilerimi karşılayamadı. Bunda en büyük etken yapımcı Mustafa Uslu'nun prodüksiyona ekstra kat kı sunmaması. Kadro süper fakat senaryoda ki boşluklar ve aceleye getirilmiş çekimler yapmacık durdu.
Hayat Van Eck hem Naim'e benzerliği ile hem de iyi niyetli duruşu ile filme artı değer verdi lakin sanki kaz gelecek yerden kepçe esirgenmiş gibi bir kurgu var filmde. Mustafa Uslu nasıl olsa her türlü gişe yaparım az maliyet ile yüksek gişe stratejisi izlemiş. Biz seyirciler bunu hissedince bir daha ki sefere onun yapımcılığını üstlendiği filmlere gitmeyiz.
Ayla ve Müslüm Gürses filminden sonra çıtayı düşürdü.

Yandex.Metrica