Öğrenci İşleri

7,00

( 3 kişi yorum yaptı )

Öğrenci İşleri

Sinema Filmi

2015

Baba yadigarı (arsası kıymetli) dersanesini zorlukla işleten Kısmet, müteahhit kardeşi İsmet’in dersane arsasını kendisine satması ısrarlarına hep karşı koyar. Ta ki iflasın eşiğine gelip kardeşinin iddiaya girme teklifini kabülüne kadar: İsmet kazanırsa arsayı satın alacak, Kısmet kazanırsa dersane borçları ödenip fakir öğrencisinin kardeşinin ameliyat masrafları da karşılanacaktır. Kimin sınıfı daha çok sınavı kazanacaktır? Hile ile (“Titanlar”) sınıfını üniversiteden para karşılığı oluşturan inşaatçı İsmet’in mi, (“L”) sınıfı 3 yıldır sınavı kazanamayanlardan oluşan eğitimci Kısmet’in mi?
Üstüne üstlük Kısmet’in bel bağladığı rehber hoca, firari Bobinci Nuri tarafından gasp edilmiş ve böylece artık sınav motivasyon teknikleri bir mahkum tarafından verilmeye başlanmıştır.

Künye

Yönetmen Talip Karamahmutoğlu
Senaryo
Yapımcı M. Yusuf Kulaksız
Müzik Alper Atakan
Görüntü Yönetmeni Feza Çaldıran
Vizyona Giriş Tarihi 24 Nisan 2015
Süre 96 dk
Tür Gençlik, Komedi
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Hatice Dere (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Hakan Akol (Kurgu)
Ersin Eker (Kurgu)
Haydar Yenmez (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Cem İnci (Sanat Yönetmeni)
Kostüm Tasarım Ayça Şişman (Kostüm Tasarım Asistanı)
Yönetmen Ekibi Okay Karamahmutoğlu (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Halil İbrahim Çekiç (Kameraman)
Eyüp Erdoğan (Focus Puller)
Post-Prodüksiyon Oğuzhan Akkoç (Renk Düzenleme Asistanı)
Işık Ekibi Murat Akkaya (2) (Işık Ekibi)
Mustafa Özdağ (Bestboy)
Sanat Ekibi Erdinç Aktürk (Sanat Yönetmeni yrd.)
Derya İnci (Kostüm Ekibi)
Ses Ekibi Okan Selçuk (Ses Ekibi)
Ahmet Şengün (Boom Operatörü)
Efektler Galip Yakınay (Efekt Ekibi)
Kerem Uçar (Compositing)
Erkan Köksoy (Compositing)
Akan Açıksöz (Digital Efekt)
Diğer Halil İbrahim Gezer (Dublör)
Halil İbrahim Gezer (Dublör)

Firmalar

Güzel İşler Sanat Yapım (Yapım)
Mars Entertainment Group (Dağıtımcı)
Hasılat 717.495,53 TL
Toplam İzleyici 73.146
Vizyonda Kaldığı Hafta 6 Hafta

Son Yorumlar (3)

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 21 Nisan 2020 14:42:05

5

komik kadronun az komik filmi. Yine de izlenmeye değer. Kafa dağıtmak için öylesine izlenebilir 5/10

mansurx avatar mansurx 26 Ekim 2016 23:01:33

4

Film baştan sona klişe bir konuya sahip hatta film hababam sınıfı ve geniş aile dizisinin karışımı bir işe soyunulmuş hababam sınıfından tuncay akça ve ahmet arıman geniş aile dizisi lise bölümünden bora akkaş,tolga canbeyli ile o tat yakalanmaya çal ışılmış küçük emrah filmlerine gönderme yapan bir karakterde mevcut hatta dersane bölümü ile çılgın dersane tarzı bir sınıfta var vede yeşilçamın klişe hikayelerinden hasta küçük bir çocuk ve çok büyük para lazım hikayesi bunların hepsini karıştırmışlar ama film ne yeşilçam tadını yakalamış nede geniş aile dizisinin mizahı var nede yeşilçam tadı yakalanmış tv dizisi havasında ilerleyen inandırıcılık ve mantık hataları olan bir film tuncay akça nın filmin başında ölüp çıkması da filme zarar vermiş belki sonuna kadar dursa hababam sınıfı tadı yakalanabilinirdi murat akkoyunlu baş rolde fena değildi filmi ayakta tutmaya çalışmış ama malesef film bir dizinin bir bölümü gibi olunca sinema tadı almak imkansız malesef talip karamahmutoğlu nun girdap,bir hikayem var filmleri bile bu filmden iyiydi malesef yönetmenin en zayıf filmi sanki dizi olarak çekilecekmişken film yapılmış gibi sadece küfürsüz olması ve tadında 96 dakikada bitmesi filmin artısı malesef bunun dışında vasat bir filmden öte değil.

ayko 07 Mayıs 2015 00:17:48

arkadaşlar kocan kadar konuşa aşk olsuna gitmiştim bir sahnesinde bir repliğinde bile tebessüm etmedim ama bu filmde tebessüm edeceğiniz gülebileceğiniz sahneler var böyle olmalı zaten film dediğinizde para veriyoruz hatta en kıymetli zamanımızı veri yoruz fakat yer yer sıkan yerler vardı onuda söylemedene edemicem murat akkoyunlu fırat tanış renk katmış oyunculuklarıyla . vala salondan çıktığımda boşa gitti zamanım param demedim ama mükemmelde diyemem 10 üzerindern 6.7 puanım herkese iyi seyirler

Yandex.Metrica