Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti

7,00

( 9 kişi yorum yaptı )

Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti

(Dawn of the Planet of the Apes)

Sinema Filmi

2014

Cesar ve arkadaşları San Francisco'da çok büyük bir panik yaratmışlardır. Ayrıca ALZ-113 virüsünü yavaş yavaş tüm dünyaya yayılmaktadır. Serinin ikinci filminde Maymunları Cehenneminin şafağına tanık olacağız. Virüsten kurtulan insanlar ve Cesar öncülüğündeki maymunlar, kaos ve ölümün hakim olduğu dünyada hayatta kalmaya çalışacaklar.

Künye

Yönetmen Matt Reeves
Senaryo , , ,
Yapımcı Thomas M. Hammel , Rick Jaffa , Amanda Silver , Dylan Clark (2) , Peter Chernin
Müzik Michael Giacchino
Görüntü Yönetmeni Michael Seresin
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 11 Temmuz 2014
Süre 127 dk
Tür Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Gerilim
Ülke ABD

Firmalar

TME (Dağıtımcı)
Hasılat 7.012.473,7 TL
Toplam İzleyici 626.476
Vizyonda Kaldığı Hafta 38 Hafta

Son Yorumlar (9)

DevrimSaka 03 Aralık 2015 13:50:37

1

Tek kelimeyle berbat. İlk filmde en azından ruh vardı ikincisi tam uçmuş ve karekterler hiç inandırıcı değil. Maymunlar hiç silah görmemiş ama atların üstünde ta uzaklardan siper almış insanları vura biliyorlar .... ne güldüm ama! Yinede Bluray olara k tüm serisi var ama bu bölüm gerçekten berbat. Umarım 3üncü bölüm ikinciyi unutturur

fahri.07 avatar fahri.07 09 Ekim 2015 16:47:11

8

güzel bi devam filmi ama tabiiki bir önceki film olan başlangıç'ın yerini tutmaz.10/8

leon_red avatar leon_red 02 Mart 2015 23:25:00

8

Bu filmin ne kadar başarılı olduğunu benim adıma anlatmanın en kolay yolu ne diye düşünüyordum ki buldum... Çok uzun zamandır bir filmi arka arkaya 2. defa izliyorum. Dip Not : Bir önceki film Akıl oyunları idi...

vitruvian avatar vitruvian 28 Şubat 2015 10:52:43

6

Her şeyden önce teknolojinin geldiği nokta şaşırtıyor insanı. Film boyunca tek bir saniye bile izlediklerimin yarıdan fazlasının yapay ortamlarda çekildiğini veya oluşturulduğunu hissetmedim. En ufak detaylar dahi göz önünde bulundurulmuş ve harika b ir atmosfer oluşturulmuş. İki saatten biraz fazla olan süresi size on dakika gibi geliyor. Sürükleyicilik had safhada. "Maymunlar Cehennemi" evreninin 2011 yılında başarılı yeniden doğuş operasyonu, aynı başarıyı, hatta biraz daha ileri götürerek belki, devam ettiriyor bu ikinci film ile. Umarım serinin üçüncü filmi de, muhtemel son halkası yani, yerinde bir final yapar. Tüm teknik başarısının yanında, belki tahmin edilebilir ancak son derece başarılı oluşturulmuş olay örgüsü ve senaryosu ile de takdiri hak ediyor. Bir yanda tüm dünyayı etkisi altına almış bir virüsten kurtulmuş olan insanlar, diğer yandaysa Caesar ve arkadaşları. Serinin 2011 yılında çekilmiş olan Başlangıç filminden çok daha karamsar ve de ürkütücü bir havası olduğu muhakkak. Özellikle maymunların üzerine basarak söylüyorum insanlara karşı bildiğimiz silahları kullanması felaket ötesi bir şey. Lakin her zaman olduğu gibi yine iyiyle kötünün mücadelesine tanık olduğumuz filmde yine iyi olanlar savaşı kazanıyor. Kapsam olarak baktığımızda küçük bir alanda geçen film başta sıkıcı gibi gelebilir lakin, insanların ve maymunların sanki iki klanın hüküm sürme savaşına tanık olma hissi çok farklıydı. Görsel ve işitsel olarak günümüz teknolojisinin bize sunmuş olduğu imkanları çok daha iyi bir şekilde kullanma yolunda ilerlemeye devam ediyoruz. Sahneler ilerlerken, özellikle finale doğru George Orwell'in başyapıtı "Hayvan Çiftliği" aklıma gelmedi değil. Hele de kitabın o kısa ancak muhteşem olan son paragrafı, son cümlesi. Bilmiyorum doğrudan ilişki kurulabilir mi, ancak filmi izlerken ve insanlar ile maymunların mücadelesini, birleştikleri ve ayrıldıkları noktaları özümserken, bu gibi düşünceler gelip geçiyor zihninizden. Tabii ki kitabın alt metinleri oldukça farklıydı, ancak birleştikleri noktalar da var. Yalnızca bir aksiyon-macera filmi olarak göremiyorum bu nedenle filmi. Sağlam bir altyapıya oturduğu düşüncesindeyim. Tabii ki özellikle finale doğru aksiyonun da hakkıyla tadını çıkarıyoruz, ancak sıradan bir "popcorn" filmi değil, "izle-geç" filmi değil bana kalırsa. Yine de bu tercih seyirciye kalmış, hangi pencereden filmi tecrübe etme tercihi. Senenin görülmeyi hak eden yapımlarından olduğu su götürmez bir gerçek.

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 04 Aralık 2014 21:21:31

7

uzun fakat keyifli bir seri daha izlemekte fayda var 7/10

Samet_ogün avatar Samet_ogün 27 Kasım 2014 03:19:01

Bana göre harika bir bilim kurgu filmi serinin ilk filminden daha da iyi ibu türü sevenler kesinlikle beğenecekleri bir film.

Yandex.Metrica