Yalan Dünya

8,54

( 9 kişi yorum yaptı )

Yalan Dünya

TV Dizisi

2011

Kocabaş Ailesi’nin otoriter babası Şehmuz Bey ve evin titiz hanımı Servet, aynı evde damatları Selahattin, kızları Gülistan, torunları Orçun ve bekar oğulları Rıza ile birlikte oturmaktadırlar. Antakya’dan Cihangir’e taşınan Kocabaş Ailesi geleneklerine bağlı olan babaları Şehmuz Bey’in hakimiyeti altındadır. Damatları Selahattin, eşi Gülistan’a hiç bağlı değildir üstelik onu pavyonda tanıştığı Tülay ile aldatmaktadır. Evin tek oğlu olan Rıza, hiç sevmediği Nurhayat ile ailesinin baskısıyla nişanlanmıştır. Ancak bu duruma daha fazla katlanamaz ve Nurhayat’tan ayrılma kararı alır. Bu karar Kocabaşlar için yıkım olur. Aile, Rıza ve Nurhayat’ın arasını düzeltmek için seferber olur. Bu olaylar yaşanırken tüm ailenin hayatını değiştirecek bambaşka bir gelişme yaşanır. Deniz, yanında kardeşi Bo ra ile birlikte, bir dizide bir bölüm konuk oyunculuk yapmak için İzmir’den İstanbul’a gelir. Yıllardır aradığı fırsatı bulamayan Deniz’in hiç beklemediği bir anda şansı döner. Dizinin başrol oyuncusu sette olay çıkartıp işi bırakır. Bir anda bölüm oyunculuğundan başrole terfi eden Deniz, İstanbul’da ev arayışına girer. Setteki diğer bir oyuncu Açılay da ev aramaktadır ve Deniz’e ev arkadaşı olmayı teklif eder.

Şehmuz Bey de Rıza’ya kızar ve Nurhayat ile evlendirdikten sonra oturmalarını planladıkları yan daireyi kiraya vermeye karar verir. Herkes bu daireyi tutmak üzere harekete geçer. Damat Selahattin o dairede metresi Tülay’ı oturtmayı planlarken, büyük bir tesadüf sonucu Deniz ve Açılay da aynı eve talip olur. Ancak Şehmuz evi sadece ailelere kiralamaktadır. Daireyi çok isteyen Deniz, Açılay ve Bora’nın aklına bir plan gelir. Plan işe yarar Şehmuz Bey’i ikna edip evi tutarlar. Ancak ilk başta yolunda giden işler kısa bir süre sonra kontrolden çıkar. Hayalleri suya düşen Selahattin, Deniz’leri evden attırmanın yollarını ararken, evin başkasına kiralandığını duyan Tülay, Kocabaşlar’ın evine baskın yapar. Bu sırada Deniz ve Açılay’ı televizyonda gören Şehmuz kandırıldığını anlar, ortalık karışır. Üstelik Rıza ile Deniz arasında da yeni bir aşk filizlenmektedir.

Künye

Yönetmen Jale Atabey Özberk
Senaryo
Müzik Nil Karaibrahimgil
Görüntü Yönetmeni Serdar Armutlu
Tür Komedi
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Ahmet Kayımtu (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Hakan Akol (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Aynur Topalak (Sanat Yönetmeni)
Kostüm Tasarım Fatoş Suda (Kostüm Tasarım)
Can Alaosman (Kostüm Tasarım)
Yapım Ekibi Olcay Tomakin (Yapım Sorumlusu)
Hüseyin Apaydın (Yapım Sorumlusu)
Sadık Tatar (Set Amiri)
Aylin Gacaloğlu (Sponsor Sorumlusu)
G. Ülkem Gürbüz (Marka Ürün Yerleştirme ve Proje Geliştirme)
Yönetmen Ekibi Gül Sarıaltın (Yönetmen Yardımcısı)
Duygu Elgay (Yönetmen Yardımcısı)
Kenan Öztürk (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi Nail Koç (Kameraman)
İsmail Ersan (Kameraman)
İsmail Aydın (Kameraman)
Faik Keskin (Kameraman)
Nail Koç (Kameraman)
Onur Kayabaşı (Focus Puller)
Post-Prodüksiyon Haydar Yenmez (Kurgu Asistanı)
Hakan Saltık (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Faruk Gökkaya (Renk Düzenleme)
Barış Hoşabcıoğlu (Post-Prodüksiyon Asistanı)
Işık Ekibi Sinan Sainkaplan (Işık Şefi)
Serhat Tümayman (Işık Şefi)
Veli Kuzlu (Işık Tasarım)
Sanat Ekibi Görsel Evren (Sanat Asistanı)
Barış Özer (Sanat Ekibi)
Ses Ekibi Serkan Akar (Ses Operatörü)
Efektler Burak Sürücü (Görsel Efektler)

Firmalar

Kanal D (Yayıncı)
D Production (Yapım)

Son Yorumlar (9)

Sinemakralı1 avatar Sinemakralı1 13 Mart 2020 12:10:15

7

Avrupa yakası düzeyinde olmasa da fena değildi bir çok başarılı karakter vardı gülse birsel senarist olarak başarılıydı oyuncular da beyazıt öztürk dışında fena değildi 90.bölümde final yapmıştı.

ali2y avatar ali2y 03 Mayıs 2019 21:26:11

9

Gülse Birsel in en beğendiğim dizisi. Zerrin, Nurhayat, Vasfiye Teyze, Afife gibi beni çok güldüren karakterlerin yanında Şehmuz, Servet, Gülistan, Selahattin, Bünyamin, Çağatay gibi enteran tipleri barındıran eğlenceli bir dizi. Elbette, karakterler i başarı ile canlandıran harika oyunculara selamlar.

vatansever10 avatar vatansever10 27 Kasım 2014 12:58:57

avrupa yakası gibi komedi dızınden sonra bu diziyı nedense sevemedım.yıne de emeklerıne sağlık...

SarpBayhan avatar SarpBayhan 20 Kasım 2014 01:04:31

Bu gece itibariyle Final yapan dizi. Az önce Kanal D'de Final Bölümü yayınlandı. Avrupa Yakasını çok severek izlerdim ama bu diziyi hiç izlememiştim. Sanırım dizinin en büyük katkısı oyuncularına oldu çünkü neredeyse dizinin oyuncularının tamamı rekl amlarda oynadılar.

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 19 Eylül 2014 10:49:14

10

bizi yine güldürmeyi başardılar 10/10

SendenBaşka avatar SendenBaşka 13 Ekim 2013 23:56:18

Takip ettiğim bir,bu dizi kaldı. Güzel başladı . Gülistan 'nın eski manitası çok güzel olmuş. Vasfiye Eylem 'i nasıl ezdi geçtiyse bu Biraylan duzlu fıstık tiplemesi de bence Orçun'u geride bıraktı. .

Yandex.Metrica