Asla Pes Etme

8,00

( 9 kişi yorum yaptı )

Asla Pes Etme

(Never Back Down)

Sinema Filmi

2008

10 milyonlarca dolar değerinde malikaneleriyle Orlando kenti, Iowa kökenli Jake Tyler (Sean Faris) için hayalleriyle ve anılarıyla başbaşa kalacağı bir yer gibidir. Amerikan Rüyası’nı temsil eden bu kentin ayrıcalıklı / seçkin gençlerinin adeta hayattan hiçbir beklentisi kalmamıştır. Pahalı otomobillerine binerek hava atarlar, bikinileri ve tokyolarıyla sokaklarda gezinirler, boş gözlerle onlara bakan karşı cinsin ilgisini çekmeye çalışırlar. Kısacası hayat onlar için büyük bir partiden farksızdır.
Iowa’dayken futbol takımının yıldız oyuncusu olan Jake, bu yeni kentte tam bir yabancı gibidir. Sessiz ve çekingen mizacı; çevresinde kaba ya da kılıksız olarak algılanan giyimiyle “yeni gelen çocuk” muamelesi gördüğü için ilk etapta arkadaş edinemez. Aslında bu durum pe k de umurunda değildir. Babasını yeni kaybetmiş olmasının acısını sessizce çekmektedir. Ancak geçmişte Iowa’daki okulunun futbol sahasında meydana gelen ve kendisinin de karıştığı kavganın görüntülerinin yeni okulunda elden ele dolaşmaya başlamasıyla birlikte Jake’in sorunlu geçmişinin yeniden su yüzüne çıkması uzun sürmez.
Jake’in yaşamındaki yeni dönüşümler, okulun en güzel kızı Baja (Amber Heard) ile tanışmasıyla başlar. Baja güzel olduğu kadar akıllı bir kızdır. Onun davetiyle bir partiye katılan Jake, orada Ryan adlı kabadayı ruhlu bir gençle (Cam Gigandet) istemeden kavgaya tutuşmak zorunda kalır. Dövüşü kaybedince de çevresi tarafından aşağılanmaya ve küçümsenmeye başlar. Artık herkes ona karşı mesafeli durmaktadır. Özellikle de hayal kırıklığına uğrayan Baja giderek ondan uzaklaşmaya başlamıştır.
Ancak Jake’in iyi kalpli sınıf arkadaşı Max (Evan Peters), onda bir şampiyon /kazanan adam ruhu görmektedir. Jake’e kısaca MMA olarak bilinen karışık savunma sanatları sporundan bahseder. Sonra da onu bu sporu öğreten kendi koçu Jean Roqua (Djimon Hounsou) ile tanıştırır.
Bu sporu öğrenmeye başlayan Jake’in, MMA’nın bir sokak dövüşü olmadığını, başlıbaşına bir sanat olduğunu fark etmesi uzun sürmez. Artık bu sporu ustalık düzeyinde öğrenmeye kararlıdır. Roqua onu kendi kanatları altına almıştır ama Jake’in başarısı sabırlı ve disiplinli olmasına, motivasyonunu asla kaybetmemesine bağlıdır. Jake için bu sporun sadece basit bir zaferden öte anlamı vardır. Kararlılığı sadece kendisine zafer getirmeyecek, bu dünya üzerindeki kimliğini, varoluş amacını da belirleyecektir.

Künye

Yönetmen Jeff Wadlow
Senaryo
Görüntü Yönetmeni Lukas Ettlin
Vizyona Giriş Tarihi 16 Mayıs 2008
Süre 110 dk
Tür Aksiyon, Dram, Spor
Ülke ABD
Etiketler Dövüş Sporu, Genç, Gençlik Filmi, Kabadayı, Lise, Daha Fazlası
Internet Sitesi http://www.neverbackdownthemovie.com/

Ekip

Yazım Ekibi Ulaş Çobancı (Tretman)

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Vizyonda Kaldığı Hafta 19 Hafta

Son Yorumlar (9)

Yshn avatar Yshn 22 Ocak 2013 21:36:36

8

ilkden Dövüşte başarılı olmayan Ama sonra Asla pes etmeden çalışarak bu dövüşü kazanması'nı konu alan etkileyici bi film

erakman avatar erakman 24 Eylül 2012 16:05:43

6

Film tam bir tv filmi.90 lı yılların fılmlerıne benzettım ben.sabun köpüğü..oyunculuk yerlerde sürünüyor konu ise klişe.filmi ise havuz başı gençlik partileri ve kızlar süslüyor.

dogankoseoglu avatar dogankoseoglu 08 Ağustos 2012 14:14:02

senaryosu çok güzel yazılmış. dövüş ortamları çok güzel. sürükleyici ve güzel bir film.

ulaş34 avatar ulaş34 06 Ocak 2009 18:46:01

7

Güzel bir aksiyon-macara-gençlik filmi.Sonuna kadar pes etmeyen bir genç.Okulda ve dışarda popüler hala gelen bir genç sonunda işteğine ulaşıyo.İzlenmeli.

aragorn_bjk avatar aragorn_bjk 20 Aralık 2008 17:47:12

8

film süperdi kesimlikle izlemenizi tavsiye ederim pes etmemek müthiş .. =)

osman_srln avatar osman_srln 14 Kasım 2008 20:13:11

8

filmi beklediğim gibi buldum süperdi devamını bekliyoruz

Yandex.Metrica