John Rambo

7,17

( 24 kişi yorum yaptı )

John Rambo

(Rambo)

Sinema Filmi

2008

Serinin son filminin üzerinden 20 yıl geçmiştir ve artık kuzey Tayland’a yerleşmiş olan JOHN RAMBO (SYLVESTER STALLONE) Salween Nehri üzerinde çalışan bir bot işletmektedir. Tayland-Burma sınırında (Myanmar) devam eden dünyanın en uzun sürmüş sivil savaşlarından biri, Burma-Karen mücadelesi 60. yılına girmiştir. Ancak, artık dağlarda ve ormanlarda balık tutarak, avladığı zehirli yılanları satarak geçinen, yalnız ve basit bir hayat süren Rambo savaşmayı, asilerin ya da barış gönüllülerinin peşinden gitmeyi çoktan bırakmıştır.
Tüm bunlar, bir grup insan hakları misyoneri gelip de Amerikalı bir nehir rehperi John Rambo’yu aramaya başladığında değişir. Sarah (JULIE BENZ) ve Michael Bennett (PAUL SCHULZE) Rambo’ya ulaştıklarında, geçen yıldan beri Burma ordusunun mülteci kam plarına bağlanan yollar üzerine mayın döşediğini ve bu yüzden karayolu ile yolculuk yapmanın artık çok tehlikeli bir hal aldığını anlatırlar. Rambo’dan istedikleri, kendilerine Salween nehri boyunca rehperlik yapması, misyonerlerle beraber tıbbi yardım malzemelerini ve gıda desteğini sağ salim Karen kamplarına ulaştırmasıdır. Her ne kadar Burma’yı baştan başa geçmeyi zorunlu kılacak bu teklifi en başta reddetse de Rambo sonunda Sarah, Michael ve ekibiyle beraber yola koyulur…
Aradan iki hafta bile geçmeden rahip Arthur Marsh (KEN HOWARD) Rambo’yu bulur ve kendisine, yardım ekibinden hiçbir haber alınamadığını, elçiliğin ekibin yerini bile tespit edemediğini anlatır. Amerikan Ordusu onu Vietnam’da bir süper silah olarak eğitmiştir. Her ne kadar aradan on yıllar geçmiş olsa da bu yalnız savaşçının ne yapması gerektiği oldukça açıktır.

Firmalar

Özen Film (Dağıtımcı)
Hasılat 512.938,0 TL
Toplam İzleyici 62.761
Vizyonda Kaldığı Hafta 13 Hafta

Son Yorumlar (24)

fahri.07 avatar fahri.07 07 Şubat 2020 12:26:58

8

Eski Rambo filmlerinin yerini tutmasada yinede gayet etkileyici ve gerçekçi bi senaryosu var.ayrıca Stallone'nin ilerleyen yaşına rağmen mükemmel oyunculuğuda çok etkileyici.yalnız devam filmleri için keşke bu kadar zaman (20 yıl)beklenmeseydi bence daha güzel olurdu.10/8

Hakan_Irızak avatar Hakan_Irızak 22 Ekim 2012 01:25:57

8

filmi hiç beğenmedim.. sylvester stallone iyi oyuncu..bu filmde de iyi iş çıkarmış isminin ağırlığını kaldıracak bir film kesinlikle degil.

engin yüksel avatar engin yüksel 18 Şubat 2012 17:56:02

7

izlerken sıkılmayacağınız vaktin nasıl geçtiğini anlamayacağınız bir film. özellikle çatışma sahneleri oldukça inandırıcı. fakat amerikan emperyalizmi bu seferde misyoner üzerinden politikasını gütmekten geri durmamış yine de izlenebilen bir film 7/1 0

ulaş34 avatar ulaş34 14 Ocak 2009 16:50:01

10

Rambo 4'de rambo artık kendine normal bir hayat yasıyan sakin bir yasam süren rambo bu sefer bir grup ondan yardım işter ilk basda yardım etmek iştemez çünkü hiç bişi değişmiyicene inanmamaktadır.Ama sonradan savaşmaya başlar son kez.Rambo serisinin son filmi ve 60'lık rambo yine ortaya güzel bir iş çıkarmış.

Sylvester Stallone avatar Sylvester Stallone 18 Ağustos 2008 16:32:08

4

YA MİLLET FİLMİME Mİ YORUM YAPIYOR SİYASET POLİTİKA İLE Mİ UĞRAŞIYOR!!!! AMERİKA HER YERDE HER ZAMAN SAVAŞAN BİRİ AMA ARTIK ONLARINDA SONU GELECEK,AMERİKA BİR KERE HER SAVAŞIN İÇİNDE BULUNAN BİRİSİ TARİHİ İÇİNDE..EĞER BUGUN SAVAŞ YAPILIYORSA BUNUN SE BEBİ ABD BAŞKANI BUSH'TAN KAYNAKLANIR(BEN BUGUN İÇİN KONUSUYORUM).CLİNTON ZAMANINDA BÖYLE DEĞİLLER..ABD BUGUN ORDUSUYLA,EKONIMİSİYLE,TEKNOLOJİSİYLE,SİNEMASIYLA BUGUN DUNYADA İSTİM ÜZERİNDE BULUNAN  BİR ÜLKE..ONUN KARŞISINDA BİR TEK RAKİBİ OLUR ODA:RUSYA'DIR..BUSH DÖNEMİ BİTİYOR SAVAŞ DÖNEMİDE BİTECEK Mİ BAKALIM.AYRICA SYLVESTER STALLONE YAŞLANIYOR(ANCAK FİLMİN TEKRARLARINI İZLERSİNİZ) BUNU BİR TEK STALLONE OYNAR BU FİLMİ,BAŞKASI OYNAYAMAZ(OYNANMALI KESİNLİKLE) VE FİLM SERİLERİ BU NOKTADA SON BULUR.ABD'NİN SAVAŞMASI FİLMİN İÇERİĞİNİ Mİ ETKİLİYOR SANKİ..FİLM HER ZAMAN FİLMDİR İSTER ÖYLE İSTER BÖYLE..

kenito avatar kenito 08 Temmuz 2008 22:19:07

Sylvester Stallone`nin 62 yasinda bu perfolmansi gostermesi beni cok sasirtti iste oyuncu boyle olur.

Yandex.Metrica